Pośrednik kredytowy Konin – dlaczego warto skorzystać z pomocy profesjonalisty?

Coraz częściej przekonujemy się, że wybór pośrednika w kwestii kredytowej to bardzo dobry pomysł. Dzieje się tak, ponieważ pośrednicy kredytowi często pokazują nam, że są w stanie przygotować nam o wiele lepsze propozycje kredytowe, niż bylibyśmy w stanie załatwić sobie je same. Dlaczego tak jest? Dziś postaramy się odpowiedzieć na wszystkie nurtujące pytania w tym temacie.

Zacznijmy może od tego, kim jest pośrednik kredytowy i na czym polega jego rola. Pośrednik kredytowy Konin, czy też analityk kredytowy to funkcja osoby, której zadaniem jest znalezienie najbardziej optymalnych rozwiązań dla klienta indywidualnego, bądź biznesowego (w zależności jaką funkcję sprawuje dana osoba). Dzięki takiej osobie, dysponujemy pełną wiedzą na temat aktualnego rynku i jego możliwości. Oznacza to tyle, że nie musimy sami składać zapytań do każdego, pojedynczego banku, aby dowiedzieć się, jakie warunki może nam zaoferować.

Jak działa pośrednik kredytowy? Czy ma on warunki preferowane?

Pośrednik kredytowy konin ma na ogół proste zadanie, albowiem dysponuje specjalnie przygotowanymi narzędziami, które porównują wszystkie aktualne oferty bankowe dla każdego klienta. My podajemy niezbędne dane, informujemy jakiej oferty potrzebujemy i na tej podstawie wykonywana jest pierwsza, wstępna analiza naszej zdolności a także ofert, jakie banki przygotowały właśnie dla nas.

Pośrednik widzi wszystkie najważniejsze elementy, skutkiem czego ma do dyspozycji pełen pogląd na temat oprocentowania, prowizji i kosztów całkowitych. Dodatkowo udziela nam informacji na temat innych ewentualnych benefitów, jakie w danym momencie stosują banki (na przykład dla nowych klientów, bądź dla klientów którzy przy okazji założą swoje konto osobiste w danym banku).

Jeśli chodzi o kwestie preferowane to na ogół pośrednik jako niezależny działacz na rynku finansowym nie zaoferuje nam lepszych warunków. Takie może nam zaoferować jednak pracownik banku, na którego to ofertę się zdecydujemy. Do tej pory utarło się zamawianie produktów finansowych w bankach przez Internet, jednakże warto pamiętać że lepsze warunki dostaniemy właśnie u pracownika w danej placówce bankowej. Dlaczego? Wynajdzie nam on bowiem wszystkie aktualne promocje i oferty, które pozwolą dodatkowo obniżyć przykładowo koszty kredytowe, lub uzyskać po prostu lepsze oprocentowanie niż w ofercie dostępnej od ręki, przez Internet.

Czy pośrednik finansowy jest godny naszego zaufania?

Zdecydowanie tak, albowiem jak już wyżej zostało wspomniane, jest to pracownik który wykonuje swoje działania niezależnie. Dla niego nie ma różnicy w którym banku dokonamy wyboru danego produktu, albowiem w każdym banku pośrednicy zgarniają bardzo podobne prowizje za zdobycie klienta. W takim wypadku możemy śmiało wierzyć, że warunki nam oferowane są aktualnie najlepsze na rynku finansowym.

Plusem jest także to, że pośrednicy znają dużo ciekawych nowości związanych z produktami bankowymi, skutkiem czego mogą nam zaoferować chwilowe wstrzymanie, bądź skorzystanie na ostatni dzwonek z oferty, która za chwile zostanie wycofana z rynku.

Wygoda działań u pośredników kredytowych

Warto wspomnieć o wygodzie, którą daje nam pośrednik finansowy Konin. Jeśli korzystamy z jego usług, możemy być pewni załatwienia wszystkich formalności za nas, natomiast nam zostaje tylko złożenie odpowiednich podpisów, które dadzą możliwość wnioskowania za nas i pełnomocnictwo w sprawach związanych z naszym kredytem. Nam znacząco ułatwi i przyśpieszy to cały proces.

Warto także nadmienić iż w wypadku podstawowych kredytów bankowych wszystko załatwimy na miejscu, od ręki. Trudniej będzie w wypadku kredytu hipotecznego, albowiem kredyty tego rodzaju wymagają już dłuższej ingerencji wielu działów danego banku, jak i decyzji osób na konkretnych szczeblach. Pomimo wszystko my jesteśmy informowani na każdym etapie działań o tym co dzieje się z naszymi wnioskami i mamy spokój wobec tego, czy wszystko na pewno zostało poprawnie złożone, albowiem to jest także działką naszego pośrednika kredytowego konin, który bierze za to pełną odpowiedzialność.

Pomoc w postaci pośrednika kredytowego jest więc w dzisiejszych czasach nieoceniona. Daje nam ona bowiem wiele korzyści, natomiast wynagrodzenie za jego pracę pokrywa w całości bank, który oddaje mu należną prowizję, za dopięcie danej umowy. Jak więc widać, minimum kosztów, maksimum korzyści dla nas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.